Masaj

Masaj

1. MEDİKAL MASAJ

Tedavi amaçlı uygulanmaktadır. Yoğun çalışma ya da ağır çalışmalar sırasında kaslarda yorulmalara bağlı olarak ağrılar gerçekleşmektedir. Medikal masaj sayesinde bu kaslarda oluşan ağrılara hızlı bir şekilde çözüm getirilir. Medikal masaj uygulamasının ardından hasar görmüş olan bölgede hızlı iyileşme gerçekleşir. Düzenli şekilde masajın gerçekleşmesi zarar görmüş ve yorulmuş olan organda eski haline dönüş yapılmasına yardımcı olur. 
Uygulama süresi 1 saattir. 

2. REFLEKSOLOJİ MASAJI

Ayak tabanındaki refleks noktalarına el ve parmak tekniklerine basınç yaparak uygulanır. Kişinin vücudundaki sorunlu bölge ile ilgili noktaya basınç uygulandığında bir miktar acı hissetmesi doğal karşılanır. Seans boyunca ayaktaki tüm refleks noktaları el hareketi ile tek tek uyarılır.

Refleksoloji masajının yararları:

Sinir sistemi rahatlar. 
Kan dolaşımı hızlanır.
Uyku kalitesi artar.
Enerji akışını dengeler
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Vücuttan toksinlerinden atılmasına yardımcı olur.

3. KLASİK MASAJ

Klasik Masaj Sert Vuruşlar, Ovma ve Dairesel hareketlerin vücuda kısmen yada tamamen uygulanması sonucu ortaya çıkan masaj şeklidir. Tansiyonu düzenler, Ağrıyan kasları yumuşatmada yardımcı olur ve Kan dolaşımını hızlandırır ve vücutta rahatlama hissi meydana getirir. Klasik Masaj vücuttaki dokuları ve hücreleri canlandırarak kişinin yorgunluk ve streslerinden kurtulmasına yardımcı olur.

4. SPA MASAJI

SPA Masajı nedir?

Spa bakımlarında su ile birlikte, doğal ve şifalı taşlar, aromatik yağlar ve profesyonel masaj teknikleri de uygulanmaktadır.

Spa bakımlarının selülit tedavisinden, cilt bakımına veya stres atıcı masajlara kadar çeşitli türleri olabilir. Spa nedir, ne işe yarar diye merak edenlere cevabımız ise şu olacaktır; spa masajları ve bakımları ile günün stresinden uzaklaşmak, canlanmak, rahatlamak, anti selülit tedavisi görmek, yüz, cilt bakımı yapmak, temizlenmek yani her türlü terapiden faydalanmak mümkündür.

Taş Masajı Nedir?

Yin Huan Yong tarafından Uzak Doğuda 3500 yıl önce keşfedilen taş masajı bilenen en eski terapi yöntemlerinden birisidir. Faydalı Minerallere sahip taşların güneş ısısıyla ısıtıp bedene temas ettirmek suretiyle yapıldığı bilinmektedir.

Taş Terapisinin Etkileri

1- Metabolizmayı hızlandırır
2- Toksin atılımına yardımcı olur
3- Solunumu arttırır.
4- Dokuların esnekliğini arttırır.
5- Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.
6- Kan ve lenf dolaşımını arttırır.
7- Hücrelerin Oksijenlenmesini sağlar
8- Rahatlatır.
9 - Beraberinde kullanılan ürünleri(Aromatik yağlar) emilimini arttırır.
10- Ağrı azaltıcıdır.
11- Vücuttaki negatif enerjinin giderilmesine yardımcı olur.
12- Chakralardaki tıkanıklıkların açılmasına yardımcı olarak enerji dengeler.

TOP